با همراهی آراژن، لذت داشتن یک دامپروری پربازده را حس کنید

آراژن یک بنگاه نیست
شرکت آراژن ویرا ایرانیان به عنوان شرکتی پیشرو، با هدف اجرای پروژه های اصلاح نژادی متنوع و نیز بهینه سازی تولیدات دامی و کشاورزی در کشور عزیزمان ایران فعالیت می کند.

شرکت آرا ژن ویرا در سال ۱۳۹۷ با مشارکت ۳ نفراز اعضای هیئت علمی دانشگاهها (۲ نفر دانشیار و استادیار ژنتیک و اصلاح نژاد دام فارغ التحصیل دانشگاه های گنت بلژیک و آکادمی علوم مجارستان)، ۱ نفر دانشیار فیزیولوژی تولید مثل دام فارغ التحصیل دانشگاه تهران) و یک نفر کارشناس ارشد طراحی کاربردی با هدف اصلاح نژاد و ارایه خدمات ژنتیکی، پرورش و تولید مثلی در دام های سبک تشکیل گردید. اعضای شرکت در زمینه های ژنتیک و اصلاح نژاد، مدیریت و تغذیه و همچنین تولید مثل گوسفند و بز دارای سوابق درخشان مدیریتی، علمی و پژوهشی در سطوح ملی و بین المللی می باشند.
یکی از دستاوردهای مهم اعضای شرکت آرا ژن، اجرای طرح اصلاح نژاد قوچ افشاری با هدف تثبیت ژن چند قلوزایی (FecB) در این نژاد بوده است. این طرح در سال ۱۳۸۳ توسط مدیر عامل شرکت، آقای دکتر رحیم عصفوری پیشنهاد و پس از واردات اسپرم منجمد نژاد برولا-مرینو از کشور نیوزلند با همکاری اعضای شرکت در دانشگاه زنجان و جهاد کشاورزی استان زنجان ادامه یافت به صورتیکه پس از انتقال و تثبیت ژن مذکور به میش های افشاری و ۶ نسل تلاقی برگشتی و خالص سازی آمیخته های افشاری-برولا مرینو، طرح مذکور به مرحله بهره برداری رسیده و در اختیار صنعت دامپروری کشور قرار گرفته است. پس از تثبیت ژن چند قلوزایی در نژاد افشاری، میش ها و قوچ های هموزایگوت و هتروزایگوت توسط اعضای کنونی شرکت در سال های اخیر تکثیر و در اختیار گله داران کشور قرار گرفته است. همچنین اعضای شرکت در زمینه تعیین جایگاه های ژنی مرتبط با صفات تولید مثلی به ویژه ژن دوقلوزایی، صفات تولید شیر و گوشت فعالیت های پژوهشی متعددی داشته و در حال حاضر مشغول ارایه خدمات به بخش های خصوصی و دولتی می باشند

  • تلقیح مصنوعی
  • اولین تجربه لاپاراسکوپی یک متخصص
  • آراژن ویرا
  • تلقیح مصنوعی دام